Все города > Luton > Luton Polish Festival

Luton Polish Festival


218
11
сентября
14:00

St George's Square Luton
St Georges Square LU1 2NG Luton England
Zapraszamy Państwa do udziału w unikalnym wydarzeniu łączącym wiele przejawów polonijnej aktywności społecznej, kulturalnej, biznesowej i sportowej.

Luton Polish Festival będzie pierwszym tego typu świętem polskiej kultury na świeżym powietrzu, organizowanym przez Polonia - Polish Community Group oraz miesięcznik “Magazyn Lokalny”.

W ramach wydarzenia zaprezentujemy:
koncerty muzyczne, atrakcje dla dzieci, taniec, fotografię, wystawę malarstwa, sport, projekty edukacyjne, polską żywność.

Podczas festiwalu będziemy promować:
polską kulturę, język, edukację, historię, tradycje, dobroczynność, sport, media i biznes.

Wydarzenie będzie również okazją do zaprezentowania organizacji i instytucji publicznych, z którymi współpracujemy na codzień.

Co, gdzie, kiedy
Luton Polish Festival odbędzie się w niedzielę 11 września 2016 r. w samym centrum Luton. Rozpoczniemy o godzinie 12:00, a zakończymy festiwal około godz. 18:00. Darmowe parkingi w czasie trwania wydarzenia zlokalizowane są w centrum handlowym. Centrum Luton posiada znakomitą komunikację z Londynem poprzez stację kolejową i autobusową.
Wydarzenie będzie prowadzone w dwóch językach polskim i angielskim. Większość aktywności będzie dostępna dla osób niepełnosprawnych. W razie wątpliwości, prosimy o kontakt z organizatorami przed wydarzeniem. Toalety będą dostępne w centrum handlowym.

Cele wydarzenia
Promocja polskiej i brytyjskiej kultury.
Integracja polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii.
Walka z wykluczeniem, wzmocnienie poczucia tożsamości i przynależności kulturowej.
Prezentacja wartościowych form aktywności polskiej w Luton.
Zwiększanie udziału i dostępu do wydarzeń kulturalnych różnorodnej społeczności mieszkającej w Luton.

Do kogo kierujemy wydarzenie
Luton Polish Festival adresujemy zarówno do polskiej jak i innych społeczności w Luton oraz Bedfordshire. Zaproszenia zostaną wysłane do przedstawicieli Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Londynie, władz miast, radnych, posłów, pracowników urzędów publicznych, policji, lekarzy, organizacji publicznych, czy firm w hrabstwie Bedfordshire oraz Londynie. Po sukcesie Dnia Polskiego, w którym przez cały dzień udział wzięło ponad 600 osób, szacujemy że przy braku przeszkód pogodowych w wydarzeniu, może wziąć udział około 2000 osób różnych narodowości.

Zapraszamy do udziału w Luton Polish Festival, który jest wydarzeniem rodzinnym, darmowym, dostępnym dla wszystkich, zlokalizowanym w centrum Luton z łatwym dostępem komunikacyjnym.