Все города > Luton > Polonia Carnival Group na 40-tym Luton International Canival

Polonia Carnival Group na 40-tym Luton International Canival


37
29
мая
14:00

Wardown Park
New Bedford Road LU3 1 Luton England
29 maja 2016 r. odbędzie się 40-ty jubileszowy Luton Carnival. W tym roku nie zabraknie także polskiej grupy w pochodzie. Polonia - Polish Community Group stworzyła swój zespół - Polonia Carnival Group, który pracuje nad przygotowaniami. Specjalnie dla polskiej społeczności, na Luton Carnival zaprosiliśmy z Polski grupę młodzieży Sanna Cheerleaders z Zaklikowa oraz Orkiestrę Dętą Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.

Zespół Sanna Cheerleader istnieje od trzech lat, a od 2015 roku działa w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie. Trenerem grupy jest Anna Kawalec, wspierana przez Marię Zakościelną-Mazurek. Grupa pomimo krótkiego stażu, zdobyła już swoje pierwsze sukcesy na konkursach krajowych i międzynarodowych. Sanna Cheerleaders przyjedzie do nas ze specjalnie stworzoną choreografią przy współpracy z Orkiestrą Dętą.

W ostatnim dziesięcioleciu Orkiestra Dęta prowadzona przez kapelmistrza Mieczysława Parucha prezentowała swoim słuchaczom światowe przeboje muzyki rozrywkowej oraz szlagiery paradne. Współpracowała z Zespołem Tańca Estradowego” „Mała Volta” (prow. Agnieszka Guzik) oraz Klubem Tańca Towarzyskiego „Mała Volta” (prow. Beata Główka) w programie tańców latynoamerykańskich. Akompaniował solistom Studium Wokalnego „Prymka” (prow. Teresa Barbara Myśliwiec). Wykonywał muzykę do parad w okresie współpracy z mażoretkami NCK „Sokół” w Nisku. W 2011 roku wyjechał z koncertami na Ukrainę, gdzie m. in. występował przed Teatrem Lwowskim.

Za część wizualną odpowiada zespół Polonia Art Team na czele którego stoi Marta Karpisz. Zostało im powierzone zadanie stworzenia strojów karnawałowych. Chcemy aby postacie i stroje symbolizowały polskie legendy i tradycje. Stąd wybraliśmy do realizacji Smoka Wawelskiego, Syrenkę Warszawską, Orła Białego oraz Husarię.

Еще мероприятия: